Vijë në formë s-je Round rondele galvanizuar

Përshkrim i shkurtër:

Ogee refers to the curved shape of this large, cast iron washer. They are typically used in dock and wood construction. These oversized washers have a large bearing surface designed to prevent bolt heads and nuts from pulling into the wood. ASTM A48 covers Gray Iron Castings, including ogee washers. Heavy Series Bolt Size A B C D E R Thickness Bottom Inside Dia. Bottom Outside Dia. Top Inside Dia. Top Outside Dia. Radius +/- 1/32 Ref. Ref. Ref. 1/2” 1/2” 5/8”   ...


 • Port: Ninbo
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Vijë në formë s-je i referohet formën lakuar të kësaj të madhe, rondele gize. Ata janë përdorur zakonisht në bankën e të akuzuarve dhe druri ndërtimit. Këto washers tepërt të ketë një sipërfaqe të madhe duke mbajtur projektuar për të parandaluar kokat rrufe në qiell dhe arra nga tërhequr në pyll. ASTM A48 mbulon gize gri, duke përfshirë washers vijë në formë s-je.

  1-1F6021423302Q

  Seria e rëndë
  Bolt Size A B C D E R
  Trashësia Bottom Brenda Dia. Dia Bottom Jashtë. Top Brenda Dia. Dia Top Jashtë. rreze
  +/- 1/32 Ref. Ref. Ref.
  1/2 " 1/2 " 5/8 "   2-3 / 8 " 3/4 "  1-3 / 8 " 1/2 "
  5/8 " 5/8 " 3/4 "  2-3 / 4 " 7/8 "  1-5 / 8 " 5/8 "
  3/4 " 3/4 " 7/8 " 3 " 1 "  1-7 / 8 " 5/8 "
  1 " 1 "  1-1 / 8 " 4 "   1-1 / 4 "  2-1 / 2 " 3/4 "
               
               
  dritë Series
  Bolt Size A B C D E R
  Trashësia Bottom Brenda Dia. Dia Bottom Jashtë. Top Brenda Dia. Dia Top Jashtë. rreze
  +/- 1/32 Ref. Ref. Ref.
  7/8 " 7/8 " 1 "  3-1 / 2 "  1-1 / 8 " 2 " 3/4 "
    1-1 / 8 "   1-1 / 8 "  1-1 / 4 "  4-1 / 4 "  1-3 / 8 "  2-1 / 2 " 1 "
   1-1 / 4 "   1-1 / 4 "  1-3 / 8 "  4-1 / 2 "  1-1 / 2 "  2-1 / 2 " 1 "
   1-1 / 2 "  1-1 / 2 "  1-5 / 8 "  5-1 / 4 "   1-3 / 4 "  2-3 / 4 " 1 "

 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !