Ogee Тркалезна миење поцинкувана

Краток опис:

Ogee refers to the curved shape of this large, cast iron washer. They are typically used in dock and wood construction. These oversized washers have a large bearing surface designed to prevent bolt heads and nuts from pulling into the wood. ASTM A48 covers Gray Iron Castings, including ogee washers. Heavy Series Bolt Size A B C D E R Thickness Bottom Inside Dia. Bottom Outside Dia. Top Inside Dia. Top Outside Dia. Radius +/- 1/32 Ref. Ref. Ref. 1/2” 1/2” 5/8”   ...


 • Порт: Ninbo
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ogee однесува на заоблената форма на овој голем, леано железо мијалник. Тие обично се користат во обвинителна клупа и дрвена конструкција. Овие преголеми подлошки имаат голем лого површина за да се спречи болт глави и ореви од влечење во дрво. ASTM A48 опфаќа сива железо одлеаноци, вклучувајќи ogee подлошки.

  1-1F6021423302Q

  тешки Серија
  Болт Големина А B C D Е R
  дебелина Крајна внатрешноста Кол. Крајна Надвор Диа. Топ внатрешноста Кол. Топ Надвор Диа. радиус
  +/- 1/32 Реф. Реф. Реф.
  1/2 " 1/2 " 5/8 "   2-3 / 8 " 3/4 "  1-3 / 8 " 1/2 "
  5/8 " 5/8 " 3/4 "  2-3 / 4 " 7/8 "  1-5 / 8 " 5/8 "
  3/4 " 3/4 " 7/8 " 3 " 1 "  1-7 / 8 " 5/8 "
  1 " 1 "  1-1 / 8 " 4 "   1-1 / 4 "  2-1 / 2 " 3/4 "
               
               
  Лесна серија
  Болт Големина А B C D Е R
  дебелина Крајна внатрешноста Кол. Крајна Надвор Диа. Топ внатрешноста Кол. Топ Надвор Диа. радиус
  +/- 1/32 Реф. Реф. Реф.
  7/8 " 7/8 " 1 "  3-1 / 2 "  1-1 / 8 " 2 " 3/4 "
    1-1 / 8 "   1-1 / 8 "  1-1 / 4 "  4-1 / 4 "  1-3 / 8 "  2-1 / 2 " 1 "
   1-1 / 4 "   1-1 / 4 "  1-3 / 8 "  4-1 / 2 "  1-1 / 2 "  2-1 / 2 " 1 "
   1-1 / 2 "  1-1 / 2 "  1-5 / 8 "  5-1 / 4 "   1-3 / 4 "  2-3 / 4 " 1 "

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !