Хидрауличен цилиндар глава

Краток опис:

Тип: Фитинзи Број на модел: хидрауличен цилиндар Бренд име: хидрауличен цилиндар Опис: Хидрауличен цилиндар машински глава, Род Крај, цилиндар тело, Clevis Материјал: челик бар / леано железо / не'рѓосувачки челик кастинг / фалсификување Стандард: ASTM, AISI, БС, JIS стандард . MFG процес: Лиење / Ковање + ЦПУ обработка на апликации: Тешки хидраулични цилиндри Клучни карактеристики: Min.2800 kPa хидрауличен притисок развлекување (мин): 350mpa - 540 МПА


 • Порт: Ninbo
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тип: Фитинзи Број на модел: хидрауличен цилиндар
  Бренд име: хидрауличен цилиндар
  Опис: Хидрауличен цилиндар машински глава, Род Крај, цилиндар тело, Clevis
  Материјал: челик бар / леано железо / не'рѓосувачки челик кастинг / фалсификување
  Стандард: ASTM, AISI, БС, JIS стандард .
  MFG процес: Лиење / Ковање + ЦПУ обработка
  на апликации: Тешки хидраулични цилиндри
  Клучни карактеристики: Min.2800 kPa хидрауличен притисок
  развлекување (мин): 350mpa - 540 МПА
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !